Zmiany w nominacjach do Zajdli

📢 W zeszłym tygodniu obiecaliśmy Wam nieco konkretów na temat zmian w nominacjach, które zostały wprowadzone przez ostatnie Forum Fandomu. Oto i one, mamy nadzieję że przyjmiecie je ze zrozumieniem, chętnie też odpowiemy na wszystkie dotyczące ich pytania. Zatem zaczynamy:

👥 Składka nominacyjna została zlikwidowana. Począwszy od najbliższych nominacji nie trzeba będzie weryfikować swojej tożsamości przez przelew małej kwoty na Fundusz Nagrody. Po dwóch latach testów uznaliśmy, że to rozwiązanie nie sprawdziło się.

🔑 Pozostają jednak kody weryfikujące, które zostaną automatycznie rozesłane wszystkim, którzy spełnią chociaż jeden z tych warunków:

– wpisali się w stosowny formularz na stoisku Nagrody Zajdla na konwentach. W tym roku będą jeszcze okazje, by to zrobić, w tym przynajmniej jedna online – więcej w kolejnych punktach,

– są członkami klubów należących do Związku Stowarzyszeń „Fandom Polski”. O szczegółach poinformujemy wkrótce, jest to jednak być może dobry moment, by zapisać się do klubu, jeśli rozważaliście taki krok. Lista klubów dostępna jest na stronie https://fandom.org.pl/czlonkowie-2/ – wiele z nich przewiduje członkostwo darmowe lub zdalne,

– uczestniczyli w Polconie, czy to stacjonarnie, czy też w ramach akredytacji wspierającej. Począwszy od przyszłego roku udział w Polconie będzie automatycznie skutkował wpisem na 3 lata do bazy nominujących, pracujemy również nad rozwiązaniem mającym umożliwić nominowanie uczestnikom tegorocznego Kapitularza. Oczywiście można sobie zażyczyć usunięcia swoich danych i zrezygnować z kodów. Przymusu nie ma.

📆 Najbliższe okazje do wpisania się na listę nominujących:

Konline: 20-22.10., konwent online na Discordzie

Bykon: 20-22.10., konwent stacjonarny w Bydgoszczy

Pasja Minicon: 3-4.11., konwent stacjonarny w Gdyni

❓ SKĄD TE ZMIANY? U swych początków Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla była przyznawana przez kluby fantastyki, dopiero po kilku latach przekazano głos fanom. Otwarcie etapu nominacji na ogół chętnych początkowo zaowocowało zwiększeniem popularności i prestiżu Nagrody, z czasem (oraz z postępem technologicznym) zaczęło jednak być zarzewiem coraz to nowych konfliktów, oskarżeń, skandali i narzekań. Dlatego, z ciężkim sercem, postanowiliśmy zrobić krok w tył i wrócić do formuły ściśle wewnątrzfandomowej, fanowskiej. Wierzymy, że miłośnicy fantastyki, którzy przecież są silną i mądrą społecznością, zadbają o Nagrodę, oraz że ta zmiana wpłynie pozytywnie na jej odbiór w oczach fanów i w naszym środowisku.

🙏 I na koniec mamy prośbę – jeśli uważacie, że powyższe zasady w jakiś sposób wykluczają Was z nominowania, a czujecie przynależność do Fandomu, powiadomcie nas o tym. W komentarzach, w prywatnych wiadomościach, mailowo – jakkolwiek. Jedyne o co prosimy, to byście nie zakładali złej woli po naszej stronie – naprawdę chcemy, by cały Fandom mógł nominować i by Nagroda jeszcze bardziej odzwierciedlała wybór miłośników fantastyki. Prosimy jedynie o odrobinę zaufania. 🤝

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *