Aktualności

Fandom Polski
Fandom Polski
Zauważyliście jak ostatnio obrodziło naukowymi opracowaniami o fantastyce i fandomie fantastyki? No więc oto przed Wami kolejna - opracowanie o socjologii polskiej fantastyki, napisane przez człowieka od lat mocno związanego z fandomem. Premiera już 6.06., liczymy na dużo ciekawych spostrzeżeń i porządnej literaturoznawczej roboty 🙂
Fandom Polski
Fandom Polski
Zawsze bardzo się cieszymy, kiedy w fandomie uda się docenić dobre pomysły i inicjatywy 😃. Jedną z dróg do takiego docenienia są nagrody fandomowe, między innymi Śląkfa, przyznawana przez Śląski Klub Fantastyki. A dokładnie wczoraj zostały ogłoszone nominacje do Śląkfy za rok 2021!

Nagroda jest przyznawana od 1984 roku w trzech kategoriach: Twórca Roku, Wydawca/Promotor oraz Fan. Laureatów wybiera jury, w skład którego wchodzą członkowie zarządu ŚKF oraz zaproszone do gremium osoby.

Listę nominowanych za rok 2021 możecie znaleźć tu: https://www.skf.org.pl/nominacje-do-slakfy-za-rok-2021/?fbclid=IwAR2V-poGiGQqm5IEi4ysaMTdkwHiPkxxw_tnkkHatBDvTlPrqXE31qQCxis

Zdjęcie statuetki zaprojektowanej przez Mariana Knoblocha za: https://www.skf.org.pl
Fandom Polski
Fandom Polski
Być może zainteresuje Was taka informacja: nakładem wydawnictwa Ossolineum, w ramach serii Biblioteki Narodowej, ukaże się wkrótce zbiór utworów Stanisława Lema. Do omnibusa wybrano "Pamiętnik znaleziony w wannie", "Kongres futurologiczny", "Doskonałą próżnię", "Wielkość urojoną", "Prowokację", "Golema XIV" i "Bibliotekę XXI wieku". Premiera już 25.06., redaktorem wydania jest Paweł Majewski.
Fandom Polski
Fandom Polski
Dzisiaj coś do poczytania - spróbujmy potraktować ten wpis jako kolejny głos w powracającej dyskusji o profesjonalizacji hobby. Zapraszamy do lektury, zachęcamy do wyrażania opinii
https://zpopk.pl/hobby.html
Fandom Polski
Fandom Polski
#fandomDziala
Według naszej najlepszej wiedzy to jest coś, czego jeszcze w polskiej fantastyce nie było - z tym większą radością udostępniamy i zachęcamy do udziału. Nabór trwa tylko 2 miesiące!
Fandom Polski
Fandom Polski
W miniony weekend, podczas Euroconu w Luxemburgu, przedstawiciele europejskiego fandomu fantastyki wybrali laureatów tegorocznych European Science Fiction Society Awards (Nagród Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction). W tym roku aż trzy wyróżnienia powędrowały do Polski! Nagrodzeni zostali:
Najlepszy Utwór dla Dzieci - Marta Ignerska, "Świat Lema" (Achievement Award)
Najlepszy Artysta - Roch Urbaniak (Hall of Fame Award, ex equo z Igorem Kordejem z Chorwacji)
Najlepsze Wydawnictwo - Copernicus Corporation (Hall of Fame Award, ex equo z Hangar 7 z Chorwacji)
Marta Ignerska, Roch Urbaniak Art, Copernicus Corporation - ogromne gratulacje!