Aktualności

Fandom Polski
Fandom Polski4 days ago
Chcieliśmy tylko dać Wam znać, że dzięki pomocy SMF Łódź tegoroczny Kapitularz będzie dla Was miał naprawdę potężną strefę gier planszowych 🙂 To, co widzicie na obrazku to dalece nie wszystko, a więcej dowiecie się z wydarzenia, do którego link znajdziecie w komentarzu. Zachęcamy do udziału 😉
Fandom Polski
Fandom Polski1 week ago
#fandomdziala
Dziś znowu o zinach - a właściwie o jednym konkretnym. Ogólnopolskie czasopismo internetowe Magazyn Biały Kruk , wydawane przez Stowarzyszenie Klub Miłośników Fantastyki "Biały Kruk" w przyszłym miesiącu będzie obchodziło swoje pięciolecie, wraz z wydaniem dwudziestego, jubileuszowego numeru.

Przez te pięć lat czasopismo opublikowało dziewiętnaście wydań zwykłych i dwa specjalne, a w środku ponad 162 opowiadania! Nie licząc oczywiście wywiadów czy artykułów. Utwory zarówno spod piór początkujących autorów, jak i tych bardziej doświadczonych. Kruk stara się być platformą, w której każdy może spróbować swoich sił.

Redakcja nie zwalnia tempa i obecnie szykuje się do premiery numeru 20 oraz drugiego numeru specjalnego na rok 2022, czyli "Erotyki w Fantastyce".
Fandom Polski
Fandom Polski2 weeks ago
#fandomDziała
A może w tym roku do Zielonej Góry? Bachanalia Fantastyczne otworzyły właśnie akredytację! 😀
Fandom Polski
Fandom Polski2 weeks ago
Skiercon był, Skiercon minął, opinie póki co zbiera raczej entuzjastyczne, a tutaj trochę zdjęć, którymi dzielimy się z Wami za zgodą jednej z organizatorek. Dlaczego to robimy. Otóż.

Ta galeria jest bezcenna, ponieważ jest dokumentacją zjawiska o nazwie "konwent" zawierającą bardzo wiele jego aspektów. Znajdziecie tu zdjęcia uczestników spacerujących korytarzami, atrakcji, stoisk, ale także organizatorów pchających wózki przez salę gimnastyczną czy helperów wciągających pizzę między jedną zmianą a drugą. Materiałów przed rozwieszeniem na ścianach. Ciężarówki dowożącej prowiant. O rany, no po prostu wszystkiego. Nie wszystkie konwenty mają takie galerie, a może powinny, bo na tych zdjęciach widać bardzo ważną rzecz:
Że te imprezy robione są przez zwykłych, nie zawsze profesjonalnych ludzi, którzy jednak znajdują czas i siłę by je robić, i jeszcze całkiem dobrze się przy tym bawią.
Że tak naprawdę każdy może przyjść do takiej ekipy i zrobić z nią konwent, a potem mieć takie wspomnienia jak te uchwycone na poniższych obrazkach.
Że to dzięki ciężkiej pracy dziesiątek ludzi kolejne setki ludzi mogły przez ostatnie trzy dni bawić się w skierniewickim Ekonomiku w kolejny fantastyczny karnawał.
Cech Fantastyki "SkierCon", dzięki za całość, robicie świetną robotę!
Zapraszamy do oglądania 🙂
Fandom Polski
Fandom Polski3 weeks ago
#imladris #polcon zaczyna ogłaszać gości programowych - i zaczyna nie kim innym jak Piotrem W. Cholewą AKA PeWuC, zasłużonym tłumaczem i wieloletnim działaczem fandomu fantastyki, stałym bywalcem Polconów i innych konwentów w Polsce i nie tylko. Witamy na pokładzie!

Pełną, aktualizowaną na bieżąco listę gości znadziecie tutaj: https://www.imladris.in/goscie-2022/
Przypominamy też o trwającej preakredytacji, pamiętajcie że w tym roku ilość miejsc jest ograniczona - nie spóźnijcie się!
https://nakonwent.pl
Fandom Polski
Fandom Polski3 weeks ago
Wszystkich fanów Neuroshimy HEX uprzejmie informujemy, że turnieje kwalifikacyjne mistrzostw Polski odbywają się do końca roku, i można w nich wziąć udział również na konwentach (np SkierCon 2022! albo KrosCon - konwent gier i fantastyki || KrosCon - board games and fantasy convention) albo w fandomowo zorientowanych lokalach gastronomicznych (np. Boardowa czy Hearts Pub). Portal nic nam nie płaci za tego posta, po prostu chcieliśmy oznaczyć parę fajnych okołofantastycznych inicjatyw 😉